Mój wakacyjny niezbędnik

22 lipca
24 komentarze

Właśnie siedzę na hamaku i wspaniale spędzam moją pierwszą część urlopu. W tym roku podzieliłam go sobie na etapy tak, żeby móc bardziej cieszyć się wolnym czasem. Lipcowe wakacje spędzam w domu na wsi, a kolejnych kilka dni nad polskim morzem w Sopocie. Ostatnio sporo na moim blogu postów w kategorii Podróże więc myślę, że i tym razem możecie się spodziewać jakiegoś wpisu – z południa Polski przeskoczymy szybko na północ. Drugą część urlopu mam zaplanowaną na połowę września – wyjazd na Cypr. Już zaczęłam zbierać materiały, którymi podzielę się z Wami po przyjeździe. Myślę, że będą one dobrą wskazówką dla osób, które wybiorą sobie ten kierunek. Nawet już po wakacjach kalendarzowych – bo ogromnym plusem Cypru jest to, że tam niemalże ciągle jest ciepło :) Wracając jednak do dzisiejszego tematu – jest kilka takich rzeczy, które zawsze muszą znaleźć się w mojej walizce – zapraszam na wakacyjny niezbędnik.

 wakacyjny niezbędnik

1. Klapki pod prysznic

Zawsze gdy zapominałam czegokolwiek podczas pakowania się, nic nie powodowało takiego smutku jak właśnie klapki. Latem to mój niezbędnik numer 1 – nawet w domu zamieniam ciepłe ciapciuszki w wygodne i przewiewne japonki. Oczywiście w domu nie wchodzę w nich pod prysznic, ale na wyjazdach już owszem. Poza tym mogą służyć nie tylko jako zabezpieczenie higieniczne, ale i jako kapcie właśnie, czy nawet jako obuwie awaryjne na plażę czy wieczorny spacer. W każdym razie – klapki (japonki) rzecz święta i zabraknąć w walizce ich nie może!

2. Nerka na biodra

Odkąd zaopatrzyłam się w nerkę, w wielu sytuacjach wolę ją bardziej niż torebkę (nawet taką przez ramię). Wydawać by się mogło, że nie zmieści się w niej zbyt wiele rzeczy, ale nic bardziej mylnego. Te niepozorne saszetki to prawdziwe zbieraczki skarbów i wszystkich niezbędnych rzeczy. Moja towarzyszy mi ostatnio na każdej wyprawie w góry i uwierzcie mi – za każdym razem zaskakuje mnie swoją pojemnością. Przy okazji jej zaletą jest to, że Wasze rzeczy są blisko Was i dzięki temu mniej narażone chociażby na kradzież.

3. Chusteczki nawilżane

To już totalnie kobieca fanaberia ;) ale sprawdza się szczególnie wtedy, gdy jesteście w miejscu bez dostępu wody. W upalne dni mogą też służyć do odświeżenia twarzy czy schłodzenia szyi. Poza tym może się okazać, że weźmiecie ze sobą „brudzące” jedzenie i wtedy chusteczki będą jak znalazł! Dobrze, że napisałam ten punkt, bo przypomniało mi, że muszę sobie kupić nową paczkę ;)

4. Dokumenty i bilety

Okej, niby punkt oczywisty, ale ile razy zdarzyło Wam się w ostatnim momencie wziąć karty pokładowe albo bilety na autobus? Zdarza mi się, że w trakcie przebywania w danym miejscu biorę udział w różnych wydarzeniach, np. koncerty czy przedstawienia teatralne. O tych właśnie biletach pamiętam najmniej. O ile bilety na samolot czy vouchery są sprawą zapisaną na szczycie listy „do wzięcia”, tak tego typu dokumenty zazwyczaj przypominają mi się na końcu.

5. Notes i długopis

To moja nowa niezbędna rzecz, którą z pewnością zabiorę na Cypr. Dlaczego? – z prostego powodu – po to, żeby móc przygotować dla Was super post. Będzie to mój pierwszy tego typu – chcę żebyście mieli pełne informacje co, gdzie, kiedy i za ile :) Z poprzednich wakacji w Gruzji też powstały dość obszerne wpisy, ale nie uwzględniłam wszystkich aspektów, bo … nie miałam ze sobą notesu!

6. Plastry

Kupujecie nowe buty przed wyjazdem? – jeśli tak, nigdy nie ruszajcie się bez plastrów. No chyba że macie takie szczęście, że buty nigdy Was nie obcierają albo cały czas chodzicie w japonkach. Chociaż i one potrafią być zdradliwe! W każdym razie – lepiej przywieźć kilka plasterków z powrotem niż cierpieć albo szukać apteki (i próbować się dogadać na przykład za granicą).

7. Skarpetki

Czy ciepło czy zimno – nieważne! Skarpetki mogą uratować nawet latem, gdy niespodziewanie zmieni się pogoda, a noc będzie chłodniejsza niż zakładaliśmy. Nie zajmują wiele miejsca, a naprawdę mogą się przydać, więc nie zastanawiajcie się, tylko pakujcie je do walizki czy plecaka.

Ciekawa jestem co Wy zabieracie ze sobą na wakacje? Macie swoje ulubione hity, bez których się nie ruszacie?

(Visited 97 times, 1 visits today)