Planszówki inne niż wszystkie – Eurocash

22 października
2 komentarze

Dzisiaj przedstawię Wam kolejną grę, która jest nieco inna niż planszówki, które znacie. Ostatnio pisałam o amerykańskim Cashflow, który nie do końca odzwierciedla warunki, w których żyjemy jako Polacy. Znalazły się zatem osoby, które stworzyły grę opartą na polskich realiach. Lata prób i testowania doprowadziły wreszcie do powstania Eurocash, czyli całkowicie polskiej gry uczącej jak osiągnąć wolność finansową i rozwijającej poziom inteligencji finansowej. Zapraszam Was do dalszego czytania.

Autorami gry jest dwoje biznesmenów, którzy w krótkim czasie osiągnęli wolność finansową i mogą się nią cieszyć. Mowa o Bartoszu Wilczku i Magdalenie Balcerzak. Jak sami mówią chcą się dzielić z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, a także pozostałych prawie 100 osób, które brały udział w tworzeniu Eurocash. Forma, którą gra posiada teraz nie zawsze taka była – jej układanie wymagało wiele czasu i wielu zmian, żeby w końcu osiągnąć zamierzony efekt. Wciąż jest też udoskonalana i wkrótce pojawi się jej najnowsza i ulepszona wersja.

Podobnie jak Cashflow, Eurocash składa się z planszy, na której mamy dwa tory – wolny w postaci znaku nieskończoności i szybki, na którym znajdują się marzenia i transakcje, które można zawierać po osiągnięciu wolności finansowej. Tutaj też na samym początku zawodnicy wybierają marzenie, do którego realizacji będą dążyli w trakcie gry. Losują również zawody i uzupełniają karty finansowe. Różnica między Eurocash a Cashflow polega na tym, że z wyścigu szczurów można wyjść wtedy, gdy nasz przychód pasywny będzie o 500 PLN wyższy od kosztów, które generujemy. Poruszanie się po szybkim torze nie ma właściwie ograniczeń – można grać na przykład przez godzinę od momentu wyjścia pierwszego zawodnika lub ustalić własne zasady. Wygranym niekoniecznie jest ta osoba, która wykupi swoje marzenie.

Gra ta jest naprawdę wciągająca – zawsze nie mogę się już doczekać kolejnej rozgrywki. Fajne jest przede wszystkim to, że dostosowana jest do warunków polskich. Może Was zatem spotkać kontrola Urzędu Skarbowego, oszustwo wspólnika, czekanie w kolejce do lekarza, bezrobocie i wiele innych, różnych sytuacji.

W Krakowie działa już oficjalny klub Eurocash, na którego spotkania można chodzić co czwartek. Odbywają się one na Placu Wolnica w klubie Podkowa i zazwyczaj gra poprzedzona jest około godzinnym wykładem specjalisty, poświęconym różnej tematyce biznesowej. Następnie przedstawiane są reguły gry i ruszamy! Na temat klubów, gry i całej idei Eurocash możecie poczytać na oficjalnych stronach http://www.eurocash.edu.pl/ i http://www.klubeurocash.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/graeurocash.

Gra kosztuje ok. 200 PLN, a zatem jej cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku Cashflow.

(Visited 1 692 times, 1 visits today)