Książki, które czytam #8

11 grudnia
6 komentarzy

Ależ dużo czasu minęło od mojego ostatniego wpisu o książkach! Nie ma jednak co biadolić tylko pisać :) Ostatnie miesiące były bardzo intensywne, do tego jeszcze ciepłe i jakoś na książki nie miałam zbyt dużej ochoty. Nie znaczy to jednak, że nic dziś dla Was nie mam. Moje bycie molem książkowym się nie zmienia i troszkę tych lektur się uzbierało. Aaa i pamiętajcie, że czytanie wzbogaca umysł :D

Oskar i Pani Róża

oskawr i pani róża

Książka, z której można wyciągnąć niezłą lekcję życiową, a z drugiej strony taka smutna że aż och … Przeczytałam ją w samolocie lecąc do Singapuru i będąc tam wysoko nad ziemią, w przestworzach mogłam choć przez chwilę zastanowić się nad rzeczami ważniejszymi, niż te materialne. Tę książkę miałam od dawna na liście do przeczytania, a że dostaliśmy ją w ramach prezentu ślubnego, nie zwlekałam z lekturą – jeszcze raz dzięki Sylwia! :* 

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt

Link do serwisu Lubimy czytać


Mówiąc inaczej

mówiąc inaczej

Dawno, dawno temu napisałam post, w którym polecałam kanał Pauliny na YT. Do dziś lubię go oglądać i słuchać o zasadach języka polskiego. O książce myślałam, że sobie kupić, a tu proszę – dostałam na imieniny! Jest w niej sporo nawiązań do kanału, ale też i trochę rzeczy, których tam nie było. Paulina pisze lekko i ze swoim charakterystycznym poczuciem humoru. Lubię od czasu do czasu poczytać takie właśnie poradniki – zawsze dowiem się z nich czegoś ciekawego.

Autor: Paulina Mikuła

Link do serwisu Lubimy czytać


Wielka księga Kubusia Puchatka

wielka księga kubusia puchatka

Niby bajka, niby dla dzieci, ale jakże przyjemnie się czytało! Tym chętniej, że nigdy nie czytałam Kubusia, tylko oglądałam bajki – a to jak wiadomo, nie to samo. Ta książka zawiera w sobie trzy powieści o przygodach kochającego nader wszystko miód misia. Polecam nie tylko dla małych, ale i tym bardziej wyrośniętym również.

Autor: A. A. Milne, David Benedictus

Link do serwisu Lubimy czytać


Historia bez cenzury

historia bez cenzury

Być może znacie już kanał Wojtka na YT. Opowiada na nim o historii – tak, tak dokładnie o tym przedmiocie szkolnym. Muszę przyznać, że do moich ulubionych nigdy nie należał i nie lubiłam uczyć się na pamięć dat i wydarzeń historycznych. Do tej pory zostało mi ich w głowie zaledwie kilka czy kilkanaście. Oczywiście nie ma się czym chwalić, ale wiecie jak to jest – wolałam matematykę :D W każdym razie – ta książka zawiera w sobie historie, które został opowiedziane właśnie na kanale. Mnie czytało się ją bardzo dobrze i z ogromnym zaciekawieniem poznawałam historie królów Polski – ach, gdyby tylko tak chciały wyglądać podręczniki szkolne ;)

Autor: Wojciech Drewniak

Link do serwisu Lubimy czytać


Rozmówki małżeńskie

rozmówki małżeńskie

W tym zestawieniu jest sporo naszych prezentów weselnych. Goście nas dopieścili jeśli chodzi o nowe lektury, z czego jestem bardzo bardzo zadowolona. Profesor Lew-Starowicz jest znanym psychiatrą i psychoterapeutą, specjalizującym się w seksuologii. W tej książce znajdziecie prawdopodobnie odpowiedzi na wiele swoich wątpliwości i pytań, związanych z relacjami damsko-męskimi. Pokazane są tutaj dwie perspektywy tej samej wypowiedzi – ze strony kobiety i ze strony mężczyźni. Okazuje się, że często są one bardzo różne i warto zdawać sobie z tego sprawę!

Autor: Zbigniew Lew-Starowicz

Link do serwisu Lubimy czytać


Stuhrmówka

stuhrmówka

Bardzo rzadko czytam takie książki, ale gdy tylko M. zamówił ją sobie, od razu mu podkradłam z półki. Maciej Stuhr opowiada w niej o swoim życiu, relacjach z ojcem, relacjach z córką, innymi aktorami. Przytacza ciekawe historie związane ze swoimi największymi produkcjami, zdradza tajniki pracy aktorskiej i przedstawia kulisy pracy na planie czy na deskach teatralnych. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Maciej naprawdę mądrze prawi :)

Autor: Maciej Stuhr, Beata Nowicka

Link do serwisu Lubimy czytać


Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród letni

tatiana i aleksander

Ci z Was, którzy obserwują mnie na Instagramie i fanpejdżu wiedzą już, że w ostatnim czasie totalnie pochłonęła mnie ta trylogia. To również prezent ślubny. Nie sądziłam, że aż tak bardzo mnie wciągnie ta historia! Gdy tylko zaczęłam czytać pierwszy tom, wiedziałam że spocznę póki nie zamknę ostatniej kartki. Ponad 2000 stron wspanialej historii o niezwykle trudnych losach Tatiany i Aleksandra, którzy poznali się w dniu wybuchu II wojny światowej. Raz miałam ochotę krzyczeć ze złości na bohaterów, raz płakać ze wzruszenia, a innym razem śmiać się głośno z radości. Tę książkę polecam szczególnie kobietom – idealna na długie wieczory. 

Autor: Paullina Simons

Link do serwisu Lubimy czytać


Harry Potter and the Cursed Child

harry potter

Na tę książkę skusiłam się tuż przed napisaniem tego wpisu i postanowiłam poczekać z publikacją na jej dokończenie. Słyszałam tylko, że pojawiła się nowa historia Pottera, ale nie wiedziałam, że jest to sztuka teatralna! Gdy tylko otworzyłam pierwszą stronę, do razu wiedziałam, że będzie inaczej. O ile forma jest dość ciekawa, to sama treść i akcja takie sobie. Jak dla mnie jest to najsłabsza potterowa historia. Blisko mi do recenzji Ewy :)

Autor: Jack Thorne, John Tiffany

Link do serwisu Lubimy Czytać

Ciekawa jestem co czytaliście w ostatnich miesiącach – chętnie zapiszę sobie na moją listę do przeczytania! :)

(Visited 337 times, 1 visits today)