Książki, które czytam #17

24 kwietnia
No comments yet

To aż niewiarygodne, że od ostatniego książkowego wpisu minęło 5 miesięcy. 5 miesięcy! Praktycznie każdy wpis z tego cyklu zaczynam od wyrażenia swojego szoku, wynikającego z upływu czasu ;) Nie inaczej jest i tym razem. No ale sami powiedzcie – czy ten czas nie leci jak szalony? Wlecze się chyba tylko wtedy, kiedy siedzimy na fotelu dentystycznym. Coś o tym wiem, bo niedawno wróciłam. Wracając jednak do tematu. Gdy zobaczyłam listę książek, które mam do umieszczenia w tym wpisie, to złapałam się za głowę. Pewnie z tydzień bym potrzebowała, żeby je tu wszystkie opisać. Pozwólcie zatem, że tym razem będą tylko tytuły, a na koniec powiem Wam, które pozycje podobały mi się najbardziej, a które najmniej.

Książki, które czytam

 1. Cztery płatki śniegu; J. Szarańska
 2. Z nienawiści do kobiet; J. Kopińska
 3. W pierścieniu ognia; S. Collins
 4. Kosogłos; S. Collins
 5. Światło między oceanami; M.L. Stedman
 6. Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa; G.A. Akerlof, R. Shiller
 7. Chata; Wm. Paul Young
 8. Dom sióstr; Ch. Link
 9. Czereśnie zawsze muszą być dwie; M. Witkiewicz
 10. Instaserial o miłości; N. Sochacki
 11. Czerwona jaskółka; J. Matthew
 12. 5 sekund do IO; M. Warda
 13. Ślepnąc od świateł; J. Żulczyk
 14. Wieża milczenia; R. MrózZ tych pozycji najbardziej podobał mi się Dom sióstr, Czereśnie zawsze muszą być dwie i Czerwona Jaskółka. O dziwo nie zapałałam zbyt dużą miłością do popularnego ostatnio, za sprawą serialu, Ślepnąc od świateł czy poczytnej twórczości Remigiusza Mroza.

  A teraz uwaga- coś, co naprawdę rzadko się zdarza i od czasów Agathy Christie, którą kiedyś namiętnie czytałam, nie miało to miejsca. Poniżej lista książek JEDNEGO autora, które pochłaniam w ostatnim czasie.

  Wychodzi na to, że za niedługo dobrnę do końca jego bibliografii. Pominę tylko te pozycje, które wydane są po francusku. Mowa o Guillaume Musso. Pierwszą przeczytaną książkę pożyczyłam od koleżanki – kilka innych również, a resztę połykałam z czytnika. Ma w sobie coś takiego ta literatura, że nie mogę się od niej oderwać. I mimo, że jest mocno schematyczna, powtarzalna w wielu aspektach pomiędzy książkami, to naprawdę mnie zafascynowała i trwam dzielnie. Na liście poniżej jest 7 książek, a ja już prawie kończę ósmą ;)

 15. Dziewczyna z Brooklynu
 16. Wrócę po Ciebie
 17. Apartament w Paryżu
 18. Ta chwila
 19. Jutro
 20. Ponieważ Cię kocham
 21. Kim byłbym bez Ciebie

Bardzo chętnie też poznam Wasze polecenia – śmiało!

(Visited 201 times, 1 visits today)