Klasyka dla Smyka, czyli pomóż razem ze mną

20 lutego
4 komentarze

Do tej pory raczej szerokim łukiem omijałam wszelkiego rodzaju zbiórki czy akcje, ponieważ zazwyczaj były organizowane przez kogoś, kogo nie znałam, o kim nigdy nie słyszałam. Jakoś trudno było mi się przekonać. Tym razem było inaczej. Blog Dagmary obserwuję już od dosyć dawna, więc gdy tylko pojawił się u niej wpis na temat Akcji Klasyka dla Smyka, organizowanej razem z Radkiem, długo się nie zastanawiałam. Poza tym, jak to, ja – miłośniczka książek, nie obdarowałabym nimi dzieci z domu dziecka? Nie mogło tak być! Cel jest bardzo szczytny – szerzenie czytelnictwa wśród dzieci z domów dziecka.

Akcja polega na tym, że w jej ramach organizowane są zbiórki książek, które później trafiają do wybranych domów dziecka. Od razu w tym miejscu zachęcam Was serdecznie do zgłaszania w komentarzach znanych Wam DD, którym można w taki sposób pomóc. Na początek akcja będzie trwała 4 miesiące i w tym czasie zostanie obdarowanych kilka domów. Jeśli zatem chcecie wspomóc tę fajną inicjatywę, dajcie mi znać, a opowiem o szczegółach i odpowiem na pytania.

W tym miesiącu uzbieraliśmy wspólnie pokaźną ilość pozycji czytelniczych. Poniżej zdjęcia tych wszystkich wspaniałości.

Karolina z Nasze Bąbelkowo.

nasze bąbelkowo

Magda z Save the Magic Moments – pakiet zebrany w grupie „Przeczytaj i podaj dalej”

klasyka dla smyka książki

Kasia z Yellow Pear i pakiet od anonimowego darczyńcy

klasyka dla smyka książki

Asia z My na Swoim – pakiet od niej i od Mamy :)

klasyka dla smyka książki

Małgosia z Matczyne fanaberie – pakiet od wydawnictwa Publikat, które pozyskała do współpracy

klasyka dla smyka książki

Pakiet zbiorczy, do którego zebrania przyczynili się: Magdalena Jurczyk, Mariusz Grubiński, Agnieszka Banasik z Bocian drogę zgubił, Kamila A. Paszelke z Psychomologia, Anna Chomiak z Nieidealnaanna, Radek Gabinek (organizator) i ja :)

klasyka dla smyka książki

Tyle wspaniałych książek już niedługo trafi do dzieci z domów dziecka. Tylko do których? No właśnie – tutaj zadanie dla Was, Drodzy Czytelnicy – zgłaszajcie Domy Dziecka, które według Was z ogromną radością przyjmą takie prezenty, a dzieci w nich przebywające będą miały ogrom radochy z czytania. Czekamy na Wasze propozycje! Możecie też wesprzeć akcje, przyłączając się do wydarzenia i działając razem z nami!

Zdjęcie główne to projekt YMI <3

(Visited 121 times, 1 visits today)