Blankenberg i Remagen

19 sierpnia
No comments yet

Blankenberg to malownicze niemieckie miasteczko położone w okolicach Hennef (Nadrenia Północna– Westfalia), a właściwie jest to już tylko jego dzielnica. Zachowało miano miasta tylko i wyłącznie z powodów historycznych. Pierwsza wzmianka o miasteczku miała miejsce w 1171 roku za sprawą arcybiskupa Kolonii – Philippa von Heinsberga. Dzisiaj mamy tutaj malownicze miejsce, ze znajdującym się w pobliżu zamkiem. Zamek zbudowano najprawdopodobniej pod koniec XII wieku i jak głosi tabliczka ze zdjęcia głównego była to siedziba hrabiów Sayn.

W czasie wojny trzydziestoletniej zamek przeszedł pod panowanie szwedzkie i przebywał pod nim przez wiele lat. W 1805 roku z kolei, miasto straciło prawa miejskie i przeszło pod panowanie Napoleona – podlegało pod Schönbrunn. Spacerując wąskimi uliczkami można się przez chwile poczuć jak w prawdziwym wehikule czasu. Uwielbiam robić zdjęcia w takich miejscach :) Sami zobaczcie jak tam pięknie!

DSCN4409 DSCN4410 DSCN4422 OLYMPUS DIGITAL CAMERAWybierając się na spacer w okolice zamku uważajcie na gęsi ;) Jak się okazuje jest tam zagroda dla tych zwierząt, które chyba nie za bardzo lubią turystów. Próba sfotografowania jednej takiej koleżanki zakończyła się dziobnięciem w palec u nogi … no cóż, w końcu znalazłam się na jej terytorium nieproszona.

DSCN4391Remagen to drugie miasteczko, które zwiedziliśmy tego dnia. Usytuowane jest na południu od Bonn i słynie głównie z tego, że znajdował się tutaj most zbombardowany w trakcie II wojny światowej. Dzisiaj pozostały po nim jedynie bramy wjazdowe i muzeum. Most wybudowano w czasie I wojny światowej w celu usprawnienia transportu towarów i ludzi przez Ren – nazwano go imieniem Ludendorffa. Przebiegała przez niego również trasa kolejowa. Chrapkę na most mieli Amerykanie, którym dość dużo czasu zajęło jego ostateczne zniszczenie – runął on po bombardowaniu 17 marca 1945 roku. W muzeum można obejrzeć  makietę oraz wiele zdjęć z okresu tuż przed zawaleniem się.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(Visited 130 times, 1 visits today)