Zafascynowane linki #9

7 maja
7 komentarzy

Bardzo, bardzo się cieszę, że już mamy maj – uwielbiam ten miesiąc za kwitnące drzewa i kwiaty, a także za to, że na moim ulubionym targu pojawiają się już pierwsze tegoroczne warzywa i owoce. Poza tym maj oznacza, że do lata zostało już zaledwie kilka tygodni – idealnie! Już powoli czuć w powietrzu lekki oddech nadchodzącego słońca i ciepłych chwil. Najwyższa pora wyszorować rower i ruszać w trasę :) A tymczasem, zanim wszyscy pojedziemy na wycieczkę rowerową, zapraszam Was do zapoznania się z ciekawymi artykułami, które wypatrzyłam w kwietniu. 

Zacznijmy od czegoś … pysznego! Jakby to było, gdybym nie podesłała Wam czegoś wspaniałego do spróbowania ;) Chodził za mną od pewnego czasu jakiś kwaśny smak – miałam ochotę na coś smacznego i orzeźwiającego zarazem. Znalazłam idealne rozwiązanie – ciasto cytrynowe. Oczywiście nie mogło być inaczej i przepis musiał zawierać zdrowe składniki. Kamila na swoim blogu ma przepis na takie ciasto z wykorzystaniem mąki kukurydzianej, której miałam akurat końcówkę do wykorzystania.

Jeśli pracujecie w domu i zastanawiacie się jak dobrze ułożyć swój dzień, koniecznie zajrzyjcie do Kasi. Pokazuje jakie rytuały towarzyszą jej każdego dnia i pozwalają pracować efektywnie, a na dodatek mieć czas dla siebie. Ten post może przydać się również tym, którzy nie maja własnego biznesu i pracują na etacie. Chodzi o sam fakt tego, jak dobrze organizować sobie dzień, żeby było przyjemnie.

U Edyty z kolei poczytacie w jaki sposób można zapewnić swoim dzieciom wspaniałe dzieciństwo– takie, które będą wspominały z radością. Co mogą robić rodzice, żeby dzieci się nie nudziły i spędzały czas z korzyścią dla siebie i innych. Podejście psychologiczne, które spodoba się tym z Was, którzy lubią mieć fajne życie :)

Jak już pewnie wiecie uwielbiam robić co trzy miesiące podsumowania książek, które przeczytałam. Robię to głównie na potrzeby postów na blogu, ale nie tylko – lubię widzieć jakie pozycje czytam i jak z czasem zmieniają się moje preferencje co do wybieranych lektur. U Marysi odpowiedź na pytanie po co liczyć książki. Jeśli i Wy zapisujecie swoje lektury, sprawdźcie czy robicie to z podobnych względów.

Sezon weselny już się właściwie rozpoczął i będzie trwał na całego aż do późnej jesieni. Coś czuję, że wiele osób tu obecnych wybiera się w tym roku na co najmniej taką imprezę. Jeśli zastanawiacie się nad prezentami ślubnymi, zajrzyjcie do Mocem po inspiracje na prezenty do domu. Może wpadnie Wam coś w oko dla rodziny lub znajomych.

Pamiętacie, że wspominałam o dwóch podróżach w tym roku- jednej krótkiej, która już miałam miejsce (Londyn) i jednej dłuższej, która dopiero się odbędzie? Ta druga może wiązać się ze zjawiskiem jet lag, dlatego też postanowiłam choć odrobinę przygotować się do tej niedogodności. Małgosia opisała co nieco na ten temat i myślę, że dzięki jej artykułowi będę wiedziała co i jak!

Będąc już przy podróżach, zobaczcie jaką fajną wycieczkę zorganizowali sobie Maja i Piotr. Coś dla miłośników podróży morskich i szybkiego zwiedzania pięknych miejsc. W Karlskronie jeszcze nie byłam i co prawda obawiam się dolegliwości morskich, ale miasteczko wygląda bardzo ciekawie! Fajne takie jednodniowe wycieczki – wyjeżdżaliście w taki sposób kiedykolwiek?

Na koniec bardzo kobiece tematy bo związane z kosmetyką – trzy artykuły pięknych kobiet:

1) o pozbywaniu się cieni i worków pod oczami u Tamary,

2) o ciekawych zastosowaniach sody oczyszczonej u Karoliny,

3) portal Lavito, służący do rezerwowania sobie miejsca u kosmetyczki czy fryzjera w wielu polskich miastach – prosto, szybko i przyjemnie :)

To, co? – które linki były dla Was najciekawsze?

(Visited 65 times, 1 visits today)