Zafascynowane linki #18

6 marca
4 komentarze

Pisząc ten post mam za oknem pierwsze objawy wiosny – jak wspaniale! Już nie mogę się doczekać, gdy rozhula się na dobre. Zima jest piękna w górach i na obrazkach, ale w marcu może sobie już spokojnie iść na drugą półkulę. Moje wiosenne plany wyglądają fantastycznie i mogę się już doczekać ich realizacji. Stopniowo będę się nimi z Wami dzielić, a tymczasem zapraszam na kolejne zestawienie fajnych miejsc w sieci, które wynalazłam w poprzednim miesiącu.

PORADY

zafascynowane linkiU Ani jak zwykle coś fajnego na temat pieniędzy. Temat mi bardzo bliski, bo ja jestem zdecydowanie w grupie chomików, czyli tych, którzy odkładają a nie wydają. Mam tak od wielu lat i w sumie to dobrze mi z tym. Oszczędzam na konkretne cele i w określony sposób. Ostatnio sporo radości sprawia mi odkładanie monet 5 i 2 złotowych do specjalnej skarbonki na podróże. Uzbierała mi się tam już spora kwota, która może wystarczyć na kilka fajnych dni na przykład w Azji :D Polecam!

zafascynowane linkiTo skoro już weszliśmy na temat podróżowani, zajrzyjcie koniecznie do Olgi, która sprzedaje kilka fajnych trików na poszukiwanie tanich biletów lotniczych. Przeczytajcie nie tylko wpis, ale i komentarze. To w nich właśnie wyczytałam o jeszcze jednym świetnym sposobie na odszukanie fajnych okazji – sprawdzanie cen po północy, kiedy to często anulowane są wcześniejsze oferty, z których ktoś nie skorzystał. Koniecznie muszę spróbować, tym bardziej że przede mną poszukiwania okazji na zimowe wakacje. Już nie mogę się doczekać!

zafascynowane linkiKto lubi wcześnie wstawać? Ja, ja, ja! Coś czuję, że takich głosów nie będzie zbyt wiele – chyba, że się mylę? Zdecydowanie wolę zaczynać dzień wcześniej i kończyć też wcześniej. Im bliżej wiosny, tym łatwiej mi się wstaje, bo w końcu jest widno! A jeśli chcecie się dowiedzieć ja nauczyć się wstawać rano, to zajrzyjcie koniecznie do Oli. We wpisie przedstawia kilka prostych sposobów jak uczynić wczesne wstawanie fajnym codziennym rytuałem. 

zafascynowane linkiW części poradnikowej nie może zabraknąć czegoś dla blogerów. Gdy brak Wam weny, a pomysły na posty rodzą się w bólach, zajrzyjcie do Doroty, która pisze o różnych możliwościach dotyczących wpisów. Od czasu do czasu warto sobie zajrzeć do takich poradników – łatwiej będzie sobie poradzić z brakiem natchnienia. Ja mimo że planuję posty na początku miesiąca, to i tak zdarza mi się brak sił i muszę czasami odczekać nawet kilka dni, żeby wena wróciła.

ROZWÓJ

zafascynowane linkiKorzystacie na co dzień z map myśli? Mnie zdarzy się czasami użyć ich do blogowych postów, gdy wena mnie opuszcza. Zdecydowani częściej korzystałam z tego sposobu na studiach. Dawid obala kilka podstawowych mitów, z którymi być może spotkaliście się w tym temacie. O kilku przekonaniach na ich temat słyszałam i ja, więc ciekawie było przeczytać, że niekoniecznie tak jest w rzeczywistości. Ja na przykład nigdy nie korzystam z kolorowych pisaków przy mapach myśli, a i tak mi się sprawdzają!

zafascynowane linkiKocham książki i póki co nie zanosi się na to, żeby miał się to zmienić. Codziennie rano umilam sobie nimi podróż do pracy tramwajem. Czasami czuję nawet niedosyt, bo moja podróż trwa zaledwie 20 minut – przydałoby się tak ze dwa razy więcej. Wieczorem już niekoniecznie mam siłę na czytanie, ale staram się co jakiś czas poświęci kilka chwil na dodatkowe strony lektury. A gdzie kupować książki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie u Baś.

LIFESTYLE

zafascynowane linkiWiosna nadchodzi, a razem z nią promocje i oferty w sklepach i drogeriach. U Zuzanny znajdziecie luksusowe kosmetyki za mniej niż 50 złotych, a u Eweliny nadchodzącą promocję w Rossmanie. Akurat na nią czekam niecierpliwie, bo powoli kończą się moje zasoby. Odstraszają mnie nieco ogromne kolejki przy regałach, ale i tak wiele produktów warto kupić po okazyjnych cenach.

zafascynowane linkiPost Dominiki idealnie wpasowuje się w moje obecne fascynacje urządzaniem wnętrz – może jeszcze nie mam czego urządzać, ale uwielbiam te tematy. Jak już pisałam niedawno, miałam niezłą zajawkę na oglądanie „Dorota Was urządzi” i podpatrywanie różnych fajnych rozwiązań. Łazienki w blokach zazwyczaj są dosyć małe, więc trzeba trochę pogłówkować, żeby je dobrze i wygodnie zaplanować.

Tyle na dzisiaj – mam nadzieję, że znaleźliście coś fajnego dla siebie! :)

 

(Visited 143 times, 1 visits today)