Zafascynowane linki #16

7 stycznia
2 komentarze

Gdy otworzyłam sobie wszystkie karty z dzisiejszymi linkami, doszłam do wniosku, że masz spore zróżnicowanie. Ale to dobrze, bo to znaczy, że będzie dziś sporo fajnych treści z różnych worków. Znajdzie się coś dla miłośników wnętrz, dobrej lektury, zdrowia i nie tylko. Zaczynajmy zatem bez zbędnego owijania w bawełnę – dziś bez kategorii i w przypadkowej kolejności.

zafascynowane linki

Jeśli jesteście na etapie urządzania mieszkania, a w szczególności kuchni, to koniecznie zajrzyjcie do Martyny, która pokazuje w jaki sposób powinna wyglądać ergonomiczna kuchnia. Znacie pojęcie trójkąta roboczego i związany z nim układ mebli oraz sprzętów? Warto o tym wiedzieć, zanim okaże się, że lodówka stoi za daleko i musicie przebiegać przez kuchnię, żeby wrzucić produkty do zlewu ;)

zafascynowane linkiBardzo lubię sporządzać sobie listy książek, które chciałabym przeczytać. Kiedyś robiłam to na portalu Lubimy Czytać, dzisiaj – na kartce papieru. W ten sposób jakoś bardziej do mnie przemawia, a poza tym mam tę listę pod ręką, bo w kalendarzu. Pozycje Obowiązkowe przedstawiają trzy propozycje książek, które można przeczytać w jeden wieczór. Ja akurat wieczorem czytam rzadko i zdecydowanie wolę poranki w tramwaju z lekturą przed oczami, ale jedna z tych książek wpisałam sobie na listę.

zafascynowane linkiProces rekrutacji to niełatwa sprawa – wiem to dobrze, bo jesteśmy w biurze właśnie na tym etapie. Co za tym idzie dostajemy mnóstwo CV. Jedne są lepiej, inne gorzej napisane. Niektórym kandydatom mam ochotę przesłać kilka moich postów o tym, jak taki dokument powinien wyglądać. Idealnie do tej sytuacji pasuje też post Emilii, w którym wymienia błędy w CV, których nauczyli nas w szkole. Przeczytajcie koniecznie, jeśli ubiegacie się o pracę i nie jesteście pewni, czy Wasze dokumenty aplikacyjne są jak należy.

zafascynowane linkiTuż przed powrotem do domu i pisaniem tego posta byłam w sklepie. Akurat w tym bywam rzadko, więc nie znam wszystkich jego produktów – zakupy zajęły mi więc chwilę czasu, ponieważ … czytałam składy produktów. Niestety kilka musiałam odłożyć z powrotem, bo przyprawiły mnie o zawrót głowy. O tym jakie składy powinny mieć dobre produkty, przeczytacie u Oli.

zafascynowane linkiJeśli już jesteśmy przy temacie zdrowia, to u Agaty i Pauliny wypatrzyłam fajne zestawienie programów treningowych dla początkujących. Jeden z nich już przetestowałam i wydarł ze mnie siódme poty, ale kręgosłup był mi wdzięczny za te ćwiczenia. Nie wiem jak to jest, ale do ćwiczeń jest mi się najgorzej zmobilizować – do wszystkiego innego moja motywacja skacze na niebotyczne poziomy, do ćwiczeń jest daleko poniżej poziomu morza…

zafascynowane linkiNa koniec świetny post u Ani, po którym sama zaczęłam się zastanawiać nad takim magicznym zeszytem. Nad takim miejscem, do którego można wpisać wszystkie swoje marzenia, cele, wyobrażenia o swoim życiu, a później dążyć do ich spełnienia. Polecam do rozważenia :)

Życzę Wam zatem udanej soboty, a ja tymczasem będę odpoczywać po kolejnej lekcji pływania – realizuję właśnie mój tegoroczny cel!

(Visited 194 times, 1 visits today)