Zafascynowane linki #11

9 lipca
11 komentarzy

Ostatnio walczę z Internetem, bo przez jakiś czas nie miałam ani wi-fi ani transferu na telefonie. Taki mały odwyk, mówię Wam! Przełączanie się między komputerami sprawia, że każdy post pisze się co najmniej 3 razy dłużej niż zwykle. No, ale nic – jakoś powolutku naskrobałam i ten. Dzisiaj mam dla Was 9 ciekawych linków z różnych kategorii – jak zawsze! Żeby było urozmaicone :) Zaczynajmy zatem!

Agnieszka napisała fajny post o podstawowych błędach popełnianych na Instagramie. Jeśli macie tam swoje profile i chcecie się dowiedzieć, czy działacie z nimi jak należy, koniecznie zajrzyjcie. Ja już parę rzeczy zweryfikowałam sobie i jest lepiej. Widzę ciut większy ruch, chociaż moje ostatnie przygody internetowe skutecznie uniemożliwiają mi pełne działanie na IG!

Wielu blogerów wykorzystuje IG jako miejsce do promocji, więc skoro jesteśmy już przy blogowaniu, to kolejny fajny artykuł znajdziecie na blogu Content i marketing. Dotyczy on idealnej długości postów – również tych na Waszych blogach czy stronach internetowych. Ale nie tylko – znajdziecie tutaj też przydatne informacje o innych pisemnych formach wypowiedzi. Tekst idealny dla osób zajmujących się pisaniem na co dzień.

Jeszcze nigdy nie korzystałam z żadnego boxu subskrypcyjnego, bo jakoś tak nie do końca jestem przekonana do tych niespodzianek. Poza tym raczej nie zdecydowałabym się na zamawianie na przykład kosmetyków co miesiąc, bo co ja bym z nimi zrobiła! W tej kwestii wole akurat minimalizm. U Kamili znajdziecie kilka przykładów takich boxów o zupełnie innej tematyce niż kosmetyki.

Miesiące letnie to istny raj dla osób pracujących w branży ślubnej. Wesele za weselem, wesele pogania ;) Jednym z jego elementów są podziękowania dla rodziców – jeśli przygotowujecie się właśnie do takiego dnia, zajrzyjcie do Mocem. Jest tam aż 48 pomysłów na tę okazję. Myślę, że spokojnie znajdziecie swoje typy albo podpowiecie coś znajomym, którzy stoją przed tym wyborem.

Lipiec i sierpień to nie tylko śluby i wesela, ale też wakacje! Pewnie część z Was chętnie wróciłaby teraz do lat szkolnych, żeby mieć te dwa miesiąca wolne, prawda? U Kasi fajna propozycja – zwiedzanie Budapesztu. Ze swojej strony również mogę polecić to miejsce – byłam i zachwyciłam się. Niezbyt duże miasto, ale piękne. Warto pojechać, tym bardziej że nie jest tak bardzo daleko.

Im jestem starsza (prawie 30-tka na karku!), tym bardziej zauważam, że moja cera i skóra stają się coraz bardziej wymagające. Nie mogę kupować byle jakich kosmetyków, byle taniej, byle większe pojemnościowo – nie, nie, nie! U Ani znalazłam świetny post o żelach do twarzy bez SLS. Tych właśnie SLS, które mogą powodować podrażnienia i inne niefajne sprawy skórne. Korzystam teraz z jednego poleconego we wpisie i jestem zadowolona.

Oczywiście to podsumowanie nie mogłoby się obyć bez jedzenia, a jakże! U Reni ważny wpis o warzywach i owocach, które są najmniej i najbardziej zanieczyszczone. Warto na to zwracać uwagę w trakcie zakupów. W ostatnim podsumowaniu Instagrama pojawiła się tarta miętowa – spieszę z przekazaniem Wam przepisu, z którego ją zrobiłam – jest u Agnieszki, której blog ostatnio zachwyca mnie wciąż i wciąż. Jeśli z kolei lubicie dania wegańskie, Mortycja pokazała kilka fajnych przepisów z ziemniakami – mmm, place lizać!

To tyle na dziś – mam nadzieję, że znaleźliście fajne miejsca do odwiedzenia :)

(Visited 98 times, 1 visits today)