Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

13 maja
7 komentarzy

Powracam znowu do tematyki biznesowej, a konkretnie do tej związanej z poszukiwaniem pracy. Już wiecie jak napisać CV i jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, a dzisiaj opowiem Wam co nieco o stroju na to wydarzenie. Postanowiłam poruszyć ten temat, ponieważ w ostatnim czasie ponownie przyszło mi zasiąść po drugiej stronie biurka, w roli pracodawcy. Okazało się, że kwestia ubioru nie jest wcale taka oczywista, jak by mi się może wydawało. Widziałam przeróżne wersje stroju „eleganckiego” – oczywiście piszę tutaj z ironią, bo bojówki i T-shirt w żaden sposób strojem biznesowym nazwać nie można. Chyba sami przyznacie? Dobrze, to odpowiedzmy sobie zatem na pytanie jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Moim zdaniem przede wszystkim – skromnie i elegancko. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. A właśnie! W tym momencie zorientowałam się, że materiały, które przygotowałam dotyczą przede wszystkim kobiet. Dlaczego? A to dlatego, że z panami na rozmowie nie miałam do czynienia. Myślę jednak, że wybór typu garnitur, koszula i krawat będą jak najbardziej na miejscu. Uwaga! – chyba, że jest to miejsce, w którym dominuje luźniejszy styl bycia, wtedy nie ma co przesadzać i wyglądać dziwnie. Mniej eleganckie, a bardziej casualowe zestawienie będzie równie dobre.

Ponieważ to z kobietami miałam do czynienia i do niektórych z nich miałam zastrzeżenia, to właśnie dla nich postanowiłam skierować ten post – kobieto, czytaj zatem dalej! :) Nie będę się tutaj co prawda rozpisywać nad długością spódniczki, wysokością obcasa czy ilością guzików w bluzce, ale chciałabym pokazać Wam zestawienia, które moim zdaniem będą idealne na takie spotkanie, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Niby mogą wydać się Wam oczywiste i Ameryki nie odkryję, ale uwierzcie mi – to, co widziałam na własne oczy przeczy temu co przed chwilą napisałam :)

O eleganckie ubrania nie trudno dzisiaj – nawet w sieciówkach znajdziecie coś fajnego i absolutnie nie trzeba biegać po mieście w poszukiwaniu specjalistycznych sklepów. Chociaż, jak za moment się przekonacie, są i takie! Przygotowałam propozycje trzech sklepów – sieciówka, sklep specjalistyczny i prywatna kolekcja. Sprawdźcie, która się Wam najbardziej podoba! :)

Zestaw 1

rozmowa kwalifikacyjna1 / 2 / 3 / 4

Zestaw 2

ubranie rozmowa 21 / 2 / 3 / 4

Zestaw 3

ubranie rozmowa kwalifikacyjna1 / 2 / 3 / 4

Moim zdaniem wszystkie powyższe zestawienie czy też ich części mogą być bazą do stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Wystarczy dodać żakiet w niektórych przypadkach, eleganckie kolczyki czy apaszkę i voila! Możemy zdobywać nowe miejsce pracy :)

Co sądzicie o moich propozycjach? Trafne czy coś byście zmienili?

(Visited 2 802 times, 1 visits today)