ŚWIAT CZŁOWIEKA: Architektura – też mi się kiedyś marzyła

14 grudnia
2 komentarze


          Architektura już od dawna gości w moim domu i we mnie samej. Co prawda żaden z członków mojej rodziny architektem nie jest, ale pełno u nas czasopism z nią związanych, projektów itp. Dawno, dawno temu założyłam nawet zeszyt, w którym umieszczałam swoje własne projekty. Hmm… czasem mniej, a czasem bardziej udane ;) na tym jednak się nie kończyło – projekty lądowały w końcu w specjalnym programie komputerowym, gdzie mogłam je sobie pooglądać niemalże na żywo – wtedy to dopiero okazywało się, że tu czegoś brakuje, tam trochę za szeroko a tu zdecydowanie za wąsko. Ale jakże kreatywnie było!
          Później zajęłam się innymi rzeczami i tak jakoś marzenia o architekturze upadły, a i do tej pory narysowanie kota stanowi dla mnie nie lada wyzwanie. Niemniej jednak od czasu do czasu pojawia się jeszcze we mnie nutka architektoniczna. Lubię przeglądać różnego rodzaju portale wnętrzarskie pełne inspiracji i pomysłów. Nie raz nie mogę się napatrzeć na stosowane rozwiązania, materiały czy wykorzystane przedmioty dnia codziennego w nietypowych dla siebie aranżacjach.

          Ostatnimi czasy zauważyłam, że obecnie w trendach wnętrzarskich dominują takie kolory, jak biel, czerń i szarość. Ma to swój urok- przyznam, że czasami niesamowity! Ale czy to oznacza, że odchodzimy od kolorowych ścian i mebli? Myślę, że nie – sklepy takie jak IKEA chyba nigdy nie pozwolą nam zapomnieć o szerokiej palecie barw, którą mamy do dyspozycji. I świetnie, bo przecież za oknem szaro, buro i ponuro więc chociaż w domu możemy „ogrzać się” jakimś cieplejszym kolorem.
Ta moja wygaszona pasja architektoniczna przejawia się też pewnie tym, że jadąc do nowego miasta wprost uwielbiam oglądać budynki, które mijam. Mogę nie iść do muzeum, oglądać Picassa – wystarczą mi budynki :) Tak właśnie było między innymi w Barcelonie, skąd pochodzi zdjęcie z nagłówka dzisiejszego posta. Jest to Casa Batlló autorstwa Gaudiego, rzecz jasna – jak spora część tego hiszpańskiego miasta. Zaczęto ją budować w 1875 roku, a dziś znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W środku nie byłam, ale wrażeń z zewnątrz i tak wystarczająco dużo :)

              
(Visited 50 times, 1 visits today)