Potrójna

17 marca
No comments yet

Tę wycieczkę potraktowałam nieco po macoszemu i bardzo długo zbierałam się, żeby ją opisać. Zawsze coś innego wskakiwało na jej miejsce. Idealna okazja nadarzyła się właśnie dzisiaj – poza tym jest piątek, więc może ktoś z Was wybierze się tam w weekend. I mimo, że przed nami wiosna, ja wracam myślami do tej przepięknej jesieni, którą wdzieliśmy na Potrójnej. Ta góra jest bardzo ciekawa, bo ma dwa szczyty o różnej wysokości. Na szlak ruszaliśmy w miejscowości Rzyki pod Czarnym Groniem. Miejsce to znajduje się w Beskidzie Małym. Ostatnimi czasy są to nasze ulubione kierunki wycieczkowe.

Cała trasa nie jest bardzo skomplikowana i spokojnie nadaje się również dla osób, które z górami nie mają zbyt wiele wspólnego. Podejścia nie są strome, a otaczająca przyroda rekompensuje wszystkie ewentualne niedogodności trasy. Szlak, którym szliśmy prowadzi również na nasz ulubiony ostatnio Leskowiec. Zobaczcie na jaką piękną jesień trafiliśmy tego dnia.

szlak potrójna

szlak potrójna

szlak potrójna

szlak potrójna

Potrójna swoją nazwę zawdzięcza … pomyłce. Jak twierdzi Wikipedia, austriaccy kartografowie przenieśli w to miejsce nazwę, która wcześniej była nadana osiedlu w Rzykach. Ile w tym prawdy – nie wiadomo. Przyjmijmy, że tak właśnie było. Szczyt góry idealnie nadaje się do podziwiana widoków – nie ma tu praktycznie żadnych drzew i można wypatrywać innych, pobliskich szczytów, między innymi Babiej Góry czy Pilska.

szlak potrójna

szlak potrójna

Po zejściu ze szczytu udaliśmy się w stronę Chatki pod Potrójną – żurku co prawda nie było ;), ale można było na chwilę usiąść i odpocząć. Domek ten pochodzi z 1911 roku.

W drodze powrotnej napawaliśmy się jesiennymi widokami – była to idealna pora na taki spacer. Śmiało mogę więc powiedzieć, że widziałam już góry o każdej porze roku i każda jest zachwycająca.

potrójna

U mnie za oknem właśnie zaczął padać deszcz, więc tym bardziej cieszę, że mogłam powspominać tak piękne miejsca. Podoba Wam się Potrójna?

(Visited 929 times, 1 visits today)