Pierwsze koty za płoty, czyli piszę książkę!

27 sierpnia
33 komentarze

Część z Was być może już wie, bo pisałam o tym na Facebooku, a część może jeszcze nie ;) Postanowiłam zrealizować swoje kolejne marzenie i napisać książkę. Nie będzie to co prawda kryminał w stylu Agathy Christie, ale cieszę się niezmiernie, że w końcu udało mi się poczynić odpowiednie kroki.  Będzie to e-book poradnikowy, dotyczący korepetycji. Zajmuję się ich udzielaniem od 10 lat i w tym czasie zdążyłam zebrać spory bagaż doświadczeń w tym temacie. Jednego dnia stwierdziłam, że warto byłoby to wszystko zebrać w całość i podzielić się z ludźmi.

Ja uczę języka angielskiego i postanowiłam, że e-book będzie skierowany przede wszystkim do osób, które uczą języków obcych. Myślę, że nie do końca moje rady, wskazówki i przykładowe sytuacje odnosiłyby się na przykład do nauczycieli matematyki. Niemniej jednak, chciałabym żeby i oni zajrzeli do książki :) Będą rozdziały uniwersalne, z których mogą skorzystać wszyscy oraz przykłady i propozycje dla tych, którzy zajmują się językami.

Póki co mam trzy robocze tytuły – i tutaj prośba do Was o pomoc :) Podpowiedzcie, który by Was najbardziej zachęcił do czytania?

1) Jak zostać dobrym korepetytorem?

2) Poradnik dla (nie tylko) początkującego korepetytora.

3) Sztuka bycia dobrym korepetytorem.

Mam małą zajawkę książki – pokażę Wam stworzony już spis treści. Jest to wersja robocza i wymaga jeszcze dopracowania, ale rzućcie okiem:

1. Jak uczą w szkole i poza nią? – przegląd metod.

2. Zaczynamy z grubej rury – udowodnię Ci, że korepetycje mają mnóstwo zalet.

3. Jak zostać korepetytorem? – poprowadzę Cię za rękę.

4. Spotkanie na szczycie, czyli dekalog dobrego korepetytora.

5. Pani Dobra Rada: jak prowadzić korepetycje?

6. Nie tylko ucz, ale i motywuj!

7. Głowa pełna pomysłów, czyli skąd czerpać inspiracje?

8. Każdy uczeń jest inny – naucz się z nim pracować.

9. Moje doświadczenia z uczniami.

10. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród korepetytorów.

11. Przykładowe konspekty lekcji z języka angielskiego.

Prace nad książką trwają – piszę raz częściej, raz rzadziej, ale słowo się rzekło więc z pewnością ujrzy światło dzienne. W jednym z rozdziałów – przedostatnim mam zamiar umieścić wyniki krótkiej ankiety. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o jej wypełnienie – jest ona skierowana do korepetytorów, więc jeśli tacy mnie czytają, będę Wam wdzięczna za każdy wpis :) Wypełnienie ankiety potrwa może ze 2-3 minuty, a naprawdę mi pomożecie.

edit: ankieta zamknięta :] dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział

Mam też już pierwsze pomysły na okładkę, ale tych nie zdradzę aż do samego końca :) Pewnie zastanawiacie się kiedy e-book powstanie. No cóż, moje pierwsze założenie, że uda mi się go napisać przed początkiem roku szkolnego, zostało nieco zdewastowane, ale będę robić wszystko żeby przed rozpoczęciem drugiego semestru już się udało :)

Jeśli macie jakieś sugestie, uwagi, czy propozycje dotyczące treści, z chęcią wysłucham! Ciekawa jestem też Waszej opinii co do tematyki :)

(Visited 101 times, 1 visits today)