Daj się poznać mamo pracująca w Oriflame

29 maja
No comments yet

Dzisiaj przedstawiam Wam zupełnie inną profesję niż do tej pory pojawiały się na blogu. Sylwia pracuje w Oriflame, a na co dzień jest mamą dwójki cudownych dzieci – 3-letniej Amelki i 6-letniego Kacpra. W tym momencie przebywa na urlopie wychowawczym i zajmuje się Amelką, która jest bardzo żywym dzieckiem. Wcześniej była zatrudniona na umowę o pracę i postanowiła zmienić coś w swoim życiu. Wiedziała jedno – że nie chce wracać na zwykły etat, marząc by osiągnąć niezależność i pracować sama dla siebie. Dlatego też zapisała się do Klubu Oriflame i dziś opowiada mi co nieco o tym zajęciu.

1. Sylwia, na rynku mamy mnóstwo firm pracujących w systemie MLM – dlaczego wybrałaś właśnie Oriflame?

Dlaczego Oriflame? Bo wszyscy kojarzą tę firmę, a to bardzo ułatwia pracę. Zaufanie klientów i współpracowników zbudowała swoim wieloletnim stażem. Na rynku polskim jest 25 lat, a od 1967 roku na świecie – można być pewnym, że współpraca z tak stabilną firmą przyniesie tylko korzyści. Zgadza się, jest wiele firm pracujących w systemie MLM. Wiele z nich po kilku latach upada, bądź nie mają jasnego planu rozwoju osobistego, albo mają tak zawiłe plany marketingowe, że w bardzo łatwy sposób można stracić swoje struktury, a co za tym idzie i dochody.

Oriflame nie wymaga żadnego wkładu finansowego, obowiązuje jedynie opłata aktywacyjna w wysokości 4,90 zł. Kolejnymi atutami, które mnie osobiście przekonały, to wiele programów z nagrodami – urządzenia AGD, urządzenia do pielęgnacji urody, wycieczki zagraniczne, programy w których możesz otrzymać nowy samochód, ale przede wszystkim przejrzysty i uczciwy system zarobków. Oriflame nie narzuca również kto i w jaki sposób ma pracować, ale oczywiście wszystko ma być w zgodzie z etyką. Oferuje dużo bezpłatnych szkoleń i nie są to szkolenia typu “pranie mózgu” jak to miało miejsce w historii innych firm MLM, ale ukierunkowane na rozwój osobisty i poznanie własnego ja. Jak widać, każdy może znaleźć sposób na siebie.    

2. Dlaczego akurat taka ścieżka zawodowa?

W pewnym momencie swojego życia doszłam do wniosku, że nie chcę być uzależniona od niczego (czyt. grafik) i od nikogo (czyt. szef). Moim największym pragnieniem było zrobić/otworzyć “coś swojego” i być swoim własnym szefem i zarządzać swoim czasem. Nie miałam pomysłu na biznes, a tym bardziej pieniędzy, żeby je inwestować. Otworzenie sklepu wiąże się z dużą inwestycją, franczyza również nie dla mnie, ponieważ obowiązywałyby mnie godziny otwarcia. Żadnych talentów, nawet tych ukrytych, nie posiadam, więc twórczość i rękodzieło również odpadały, pisanie bloga, czy też prowadzenie videobloga, to tym bardziej nie moja bajka. I tak właśnie zaczęła się moja historia z MLM. Wyszłam z założenia, że dlaczego nie spróbować – przecież nie inwestuję żadnych pieniędzy, tylko swój czas, chociaż nie miałam zielonego pojęcia o kosmetykach, czy suplementach diety, a tym bardziej o kierowaniu grupą ludzi, którzy są w mojej strukturze. Ale jak to mówią – do odważnych świat należy.

3. W jaki sposób wygląda Twoja praca?

Moja praca jest cudowna  – wykonuję ją wtedy, kiedy chcę i w jaki sposób chcę. Zawsze są to szalenie miłe spotkania. Praca na co dzień wygląda różnie – od spotkań kosmetycznych, na których przedstawiam produkty i ich innowacyjność, do rozmów biznesowych, na których prezentuję możliwości marketingowe i biznesowe, jakie daje firma Oriflame. Każdy z nas jest inny i każdemu podobają się inne perspektywy – nagrody, oszczędności, czy możliwość zarabiania. To wszystko wpływa na to, że wiele osób chętnie dołącza do Klubu Oriflame. Na co dzień też jestem w stałym kontakcie (telefonicznym, wirtualnym czy też realnym) z osobami, które wprowadziłam do Oriflame i które potrzebują pomocy w temacie kosmetyków, czy wsparcia przy budowie własnych grup. Więc jak widzisz, praca wygląda różnie, zależnie od potrzeb, ale i możliwości. Większość tej pracy wykonuję w obecności Amelki (mam nadzieję, że przyszłej moje  konsultantki). To jest właśnie genialne w tej pracy, że pracuję w większości przy córce, mogę być zatem zarówno mamą i osobą aktywną zawodowo.

oriflame mama

oriflame mama

4. Napisałaś mi, że jesteś laureatką konkursu „Stworzona do sukcesu” – opowiedz nam coś więcej o tym konkursie.

Konkurs to była wspaniała inicjatywa ze strony Oriflame.  Oriflame wierzy mocno w kobiety i chce nas upewniać w tym, że każda z nas jest stworzona do sukcesu i na niego zasługuje. Zadaniem konkursowym było przedstawienie w jaki sposób osoba z doświadczeniem pomogła odnieść sukces osobie mniej doświadczonej. Praca, którą przygotowałyśmy zrobiła ogromne wrażenie na jury i zostałyśmy wyróżnione. Jako laureatki Konkursu zostałyśmy zaproszone na sesję zdjęciową do katalogu Oriflame :) Nasze zdjęcia będą w katalogu nr 12. Nie mogę się doczekać innych konkursów, które przeprowadzi Oriflame.

5. Co sprawia Ci najwięcej przyjemności w pracy?

Myślę, że wszystko. Spotkania kosmetyczne, biznesowe, ale przede wszystkim fantastyczne spotkania z innymi osobami działającymi w Oriflame. Te ostatnie są pełne energii i pasji. Bycie razem, Duch i Pasja, to trzy podstawowe wartości Oriflame. Dzięki takim wartościom jesteśmy dla siebie kimś więcej, wspieramy i inspirujemy się wzajemnie do pracy i do działania. Ktoś kto pracuje w korporacji, albo w firmie na przysłowiowym etacie, gdzie człowiek liczy się najmniej, nie zrozumie tej idei pracy. Tutaj nie ma sytuacji, że ktoś kosztem kogoś awansuje – tutaj jest praca zespołowa, w której odnosi się największe sukcesy.

6. Jakie są jej największe zalety?

NIEZALEŻNOŚĆ to jest jej największa zaleta. Jak wcześniej wspomniałam, nie chciałam być zależna od nikogo, ani niczego w swojej pracy. Kolejną ogromną zaletą jest 17 wypłat w roku – co 3 tygodnie, które są również nieograniczone. Nie spotkałam pracodawcy, który daje tyle możliwości rozwoju oraz tak dużo nagród jak to jest przy współpracy z Oriflame.

7. A co z wadami, dostrzegasz jakieś?

Widzę jak ludzie postrzegają ten system, pracę przez pryzmat stereotypów i dziwne przekonanie, że Oriflame to tylko sprzedaż katalogowa. A prawda jest zupełnie inna, sprzedaż produktów katalogowych, to tylko jedna z możliwości zarabiania. A osobiście, czy widzę jakieś wady? Nie dostrzegam żadnych…

8. Wyobraź sobie teraz, że przez tydzień możesz robić, co tylko chcesz – co by to było?

Oj… ucieczka od wszystkiego – obowiązków, ludzi, telefonów, internetu ☺ Spakowałabym swoją rodzinkę i wywiozła do zacisznego miejsca. Mam przed oczami drewniany domek z pięknym tarasem i wolną przestrzenią. Już sobie wyobrażam siebie na tym tarasie pod kocykiem z kubkiem gorącej kawy, patrzącą jak moje dzieci korzystają z zabaw na świeżym powietrzu i na łonie natury.

9. Czy poza pracą w Oriflame masz jeszcze jakieś hobby, coś co zajmuje Twój wolny czas?

W ciągu dnia ciężko znaleźć mi wolny czas. Obowiązki domowe i opieka nad dziećmi są dosyć czasochłonne, więc wolne chwile wykorzystuję na zorganizowanie pracy, czy też na swój rozwój osobisty.

Aleeeee wieczory już są nasze (oczywiście, jak dzieci pójdą spać☺). Jesteśmy kinomaniakami, więc uwielbiany oglądać filmy ☺ uwielbiam te nasze wieczory – bo są tylko nasze ☺

Wiecie co mnie najbardziej cieszy w wywiadach, które przeprowadzam? To, że mam możliwość czytać o Waszych pasjach i o tym jak się realizujecie. Super sprawa!

(Visited 700 times, 1 visits today)