Książki, które czytam #22

24 sierpnia
No comments yet

Od marca minęło już kilka miesięcy, więc postanowiłam przejrzeć moją listę książkową i przygotować dla Was nowy wpis. Jak się zaraz przekonacie będzie on nieco monotematyczny, bo ponownie moje lektury zdominowała jedna autorka. Dla rozluźnienia od serii niewyjaśnionych morderstw przeczytałam też kilka innych pozycji, ale jak się już tak rozpędziłam, to dotrwam do końca tej sagi – a niech będzie!

Książki, które czytam

 1. Dalszy ciąg serii Lipowo Katarzyny Puzyńskiej:
  > Łaskun
  > Dom czwarty
  > Czarne narcyzy
  > Nora
  > Rodzanice
  > Pokrzyk
 2. Negocjuj; W. Woźniczka
 3. Książka dla ludzi mądrych; M. Regner
 4. Seria o Chyłce Remigiusza Mroza:
  > Kasacja
  > Zaginięcie
  > Rewizja

Co do Puzyńskiej, to niewiele nowego mogę powiedzieć – dobrze mi się czyta tę sagę, choć oczywiście są pozycje, które wchodzą lepiej, a są takie, których odłożenia już nie mogę się doczekać. Pisząc ten post jestem na początku tomu 12-tego, czyli na ten moment przedostatniego i właściwie to cieszę się, że już końcówka ;) Myślę, że na ten moment mi wystarczy natężenia morderstw, zaginięć i pogmatwanej fabuły o życiu osobistym bohaterów. No ale pisząc kilkanaście tomów o tej samej miejscowości nie ma się co dziwić, że trzeba się sporo nawymyślać, żeby było w miarę ciekawie dla czytelnika. 

Jakby mi było mało długich sag, postanowiłam wziąć się za kolejną ;) Tym razem wybór padł na serię o Chyłce Remigiusza Mroza. Oglądałam serial, ale nie zniechęciło mnie to w ogóle do tego, żeby przeczytać książkę. O ile dwa pierwsze tomy poszły gładko, o tyle trzeci już mi się dość mocno dłużył. Daję jednak szansę tomowi numer 4 i zobaczymy co będzie dalej.

Jeśli czytacie moje książkowe zestawienia raz na jakiś czas, to wiecie, że lubię również książki o tematyce biznesowej. Tym razem pożyczyłam od koleżanki książkę o negocjacjach i muszę powiedzieć, że była to bardzo ciekawa lektura. Jeszcze jej nie oddaję, bo chciałabym sobie zrobić kilka notatek albo przeczytać jeszcze raz. Kilka strategii jest zdecydowanie do nauczenia się i późniejszego ćwiczenia. 

Na koniec kilka słów o Książce dla ludzi mądrych – to taka dość krótka i przyjemna w odbiorze książka poruszająca tematykę ludzkiej mądrości. Podaje kilka faktów historycznych na temat uczonych z całego świata, przytacza informacje dotyczące zmian, które mogą nas czekać w przyszłości, podsumowuje informacje o możliwościach ludzkiego mózgu. Określiłabym ją jako lekką książkę do popołudniowej kawy. 

To tyle jeśli chodzi o moje lektury w ostatnim czasie – podejrzewam, że kolejne zestawienie, które przygotuję najpewniej pod koniec roku, może okazać się równie monotematyczne. Aczkolwiek mam plan, żeby dorzucić do listy co najmniej dwie książki właśnie o tematyce biznesowej. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :) Możecie coś mi polecić, chętnie przygarnę.

(Visited 224 times, 1 visits today)