Gdy spojrzałam na ostatni wpis z tego cyklu, to złapałam się za głowę – był on podsumowaniem końcówki zeszłego roku, a mamy już czerwiec roku kolejnego! Ponownie uzbierało mi się kilka pozycji, o których chciałabym Wam troszeczkę opowiedzieć. Patrząc na listę muszę stwierdzić, że większość tych książek naprawdę mi się udała, jeśli chodzi o wybory. Wśród 15 był tylko jeden gniot, a to całkiem niezły wynik. Zapraszam zatem do lektury!
Książki, które czytam
- Umrzeć po raz drugi; T. Gerritsen
- Factfulness; H. Rosling
- Zatrutka; E. Przydryga
- Zabójczy pocisk. Polska krew; autorzy zbiorowi
- Magazyn; R. Hart
- Stulecie Winnych. Opowiadania; A. Grabowska
- Dziewczyna, którą znałaś; N. Rayner
- Rysa; I. Brejdygant
- Badanie potrzeb klienta; U. Bartkowska
- Softmarketing; J. Gdaniec, N. Janeczek
- Doggerland. Podstęp; M. Adolfsson
- Z każdym oddechem; M. Banks
- Bestia; F. Kellerman
- Rodzina Borgiów; M. Puzo
- Czarna; W. Kuczok
Nie będę się rozpisywać o każdej pozycji osobno – wskażę Wam tylko kilka tytułów, na które chciałabym żebyście zwrócili uwagę. Zacznijmy od gniota :D – Z każdym oddechem. Zdecydowanie zgadzam się z innymi opiniami znalezionymi w Internecie, że najciekawszy w tej książce jest opis z tyłu okładki. Reszta to takie dno, że aż śmiech. Owszem, mogłam ją odłożyć, ale po prostu nie mogłam do końca uwierzyć, że można tak źle napisać książkę. Sama nie wiem czyja to wina – autorki czy przekładu. W każdym razie – nie czytajcie jej i będziecie spokojniejsi.
Po gniocie czas na przyjemności – dokończyłam cykl Stulecia Winnych, czyli Opowiadani i tym samy zakończyłam tę uroczą sagę rodzinną. Polubiłam takie klimaty w zeszłym roku i z przyjemnością kontynuowałam. Jeśli śledzicie moje lektury, to dobrze już wiecie, że lubię powieści z dreszczykiem – w tej kategorii polecam zatem Umrzeć po raz drugi i Doggerland. Podstęp. Obie czytało mi się wyśmienicie.
Jeśli od czasu do czasu lubicie sięgnąć po coś innego niż literatura piękna, to polecam Factfulness – podtytuł: Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą. Książka ta idealnie rozprawia się z popularnymi ludzkimi przekonaniami na różne tematy, a co ciekawe – na początku lektury można zrobić sobie test, który pokazuje w jakim stopniu my sami im podlegamy i ile wiemy o świecie, a przynajmniej ILE NAM SIĘ WYDAJE, ŻE WIEMY. Dobrym podsumowaniem tej książki jest stwierdzenie, że warto myśleć pozytywnie!
W tej samej kategorii polecam Badanie potrzeb klienta. Gdyby nie koronawirus byłabym właśnie na ukończeniu szkolenia sprzedażowego z Ulą. Stało się, jak stało, ale książkę przeczytałam i znalazłam w niej kilka ciekawych informacji, dotyczących obsługi klienta. Jeśli lubicie dowiadywać się nowych rzeczy w tym temacie lub porządkować swoją wiedzę, to śmiało polecam.
Na dzisiaj to tyle – 15 książek w pierwszej połowie roku, zobaczymy co przyniesie druga! Niezmiennie czekam również na Wasze polecenia :)