Floating, czyli godzina relaksu na wodzie

24 lipca
No comments yet

Unoszenie się na wodzie jest możliwe tylko w Morzu Martwym? Nic bardziej mylnego! Jeśli marzy Wam się taki właśnie relaks, a nie po drodze Wam na przykład do Izraela, to wybierzcie się na floating. Floating jest pewnym rodzajem terapii, techniką polegającą na unoszeniu się na wodzie w specjalnie przygotowanej do tego niecce. Jej wnętrze wypełnione jest wodą, w której rozpuszczona jest sól o odpowiednim stężeniu. W miejscu, w którym byliśmy stężenie NaCl wynosiło 28%.

Floating

Tak wysokie stężenie soli sprawia, że od razu jak położycie się na wodzie, ciało zostanie wypchnięte na powierzchnię wody. Nie ma obaw, że coś się stanie. Jeśli macie problem z szyją, to warto wtedy skorzystać z podpórki pod głowę. Po opanowaniu jej uciekania spod głowy, relaks gwarantowany. W kabinie floatingowej można, ale nie trzeba, mieć włączoną muzykę relaksacyjną i delikatne światło. Im jednak mniej bodźców, tym lepiej. Dzięki temu łatwiej jest się wyciszyć i zrelaksować. My zrezygnowaliśmy tylko ze światła, muzyczka grała sobie w tle i stanowiła bardzo fajne uzupełnienie tego relaksu.

Poczuj się jak w kosmosie

Temperatura wody, w której się leży jest zbliżona do temperatury ludzkiego ciała, dzięki czemu uczucie narastającego odprężenia jest jeszcze bardziej intensywne. W pewnym momencie miałam wręcz wrażenie, że unoszę się w próżni. Mając zamknięte oczy bardzo łatwo jest „odpłynąć”. Dla mnie jedynym minusem było to, że dość mocno swędziała mnie skóra – a to wszystko dlatego, że mam ją po prostu bardzo wrażliwą. Jeśli zatem macie mniejsze lub większe ranki na ciele, warto wtedy się wstrzymać z sesjami floatingowymi lub mocno zacisnąć zęby i przestać o tym myśleć ;)

Dla mnie największą zaletą floatingu było to totalne odcięcie się od otoczenia. Może nie było ono pełne przez grającą muzykę, ale i tak dało się je dość mocno odczuć. Było to dla mnie porównywalne z pływaniem, podczas którego nie myślę właściwie o niczym. Tylko pływam :) Tutaj mogłam się po prostu zrelaksować i uporządkować skołatane myśli. Całość miała trwać 50 minut, ale byliśmy tam nieco dłużej – podejrzewamy, że panie o nas zapomniały. Co do kosztów, to pojedyncza sesja floatingowa dla 2 osób kosztuje ok. 120 złotych. Zapewne ceny różnią się pomiędzy miastami.

(Visited 87 times, 1 visits today)